Levná svatba aneb 8 tipů, jak ušetřit na svatebních nákladech

11.5.2023

Naplánujte svatbu mimo sezónu

Jedním ze způsobů, jak ušetřit na svatebních nákladech, je uspořádat ji mimo hlavní sezónu. Ta začíná v červnu a končí v září. V období mimo tyto měsíce mnozí pronajímatelé míst, cateringové služby, a dokonce i fotografové nabízejí výhodnější ceny. Navíc svatba v zimě či na jaře má rozhodně také své kouzlo.

Vsaďte na levné svatební místo

Svatební místo bývá mnohdy jednou z nejdražších položek na seznamu. Obzvlášť pokud se rozhodnete pro víkendovou svatbu. Rezervace hotelu, statku či farmy spadá mezi velké náklady, které mnohdy neuhradí ani příspěvky svatebčanů. Snažíte-li se na svatbě ušetřit, zapátrejte po levnějších variantách. Nebo se se svou drahou polovičkou vezměte na radnici. Oslavu pak uspořádejte v některé z restaurací či barů v okolí a svatba vás vyjde o několik desítek tisíc korun levněji.

Tip: Nevíte si rady s výběrem svatebního místa? Obraťte se na nás a domluvte si svatební konzultaci.

Svatební dary

Vyzkoušejte půjčovny

V posledních letech přibývají na popularitě nejen půjčovny svatebních šatů, ale také dekorací, světel a dalších propriet. Například pořízení nejrůznějších světýlek, reflektorů či elektrických svíček vás může přijít na nemalé jmění. Půjčovny nabízejí různé balíčky, jež obsahují světýlka dle vašeho výběru. Nejen že je takové řešení ekologické, ale opět ušetříte hned několik stovek. Podobné je to se svatebními šaty, oblekem anebo třeba dekoracemi.

Zapojte kamarády

Máte ve svém okolí výřečného známého? Co kdybyste mu přenechali roli moderátora. Stejně tak se poptejte, jestli se někdo ve vašem okolí nevěnuje hudbě. Mohl by vám zahrát na hudební nástroj, zatímco půjdete se snoubencem k oltáři. Přátelé vám také mohou pomoci s dekorováním svatebního místa.

Květinovou výzdobu vyrobte sami

Jestliže jste alespoň trochu zruční, zkuste si vyrobit květinovou výzdobu sami. Možná že se vám to zdá jako velký oříšek, nemusíte se toho však bát. Ledabylá elegance je stále v módě, obzvlášť pokud se rozhodnete pro venkovní svatbu. V takovém případě pouze stačí jednoduše naaranžovat květiny do váz či na svatební tabuli a o výzdobu máte postaráno.

Tip: Do vázaných květin a korsáže se nevrhejte po hlavě. Raději to nechte na odbornících a podívejte se po levnějším dodavateli květin v okolí svatebního místa.

Poproste babičky o napečení koláčků

Babičky prostě umí! A když jde o pečení, platí to dvojnásob. Zeptejte se vašich babiček, zdali by se nechtěly chopit přípravy svatebních koláčků a dalšího sladkého či slaného občerstvení. S přípravou jim může pomoci celá rodina. Prarodiče se tak nemusí starat o svatební dar a vy máte o výslužky a občerstvení postaráno.

Svatební dort

Vyberte si levnější prstýnky

Snubní prsteny rozhodně nemusí stát majlant. Obzvlášť pokud sáhnete po těch ze stříbra, titanu nebo chirurgické oceli. V takovém případě vás budou prstýnky stát pouze několik stovek korun. Oproti tomu dražší kovy vyjdou i na několik tisíc korun.

Tip: Toužíte-li po originalitě, nechte si s partnerem snubní prstýnky vytetovat. Jednoduché tetování v podobě kroužku kolem prsteníčku je nejen netradiční, ale také úsporné řešení. Navíc se nemusíte bát, že prsteny ztratíte.

Učešte se sami

Věděli jste, že na platformě YouTube najdete nepřeberné množství návodů na účesy? Vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí, a natrénujte si ho. Díky tomu ušetříte za kadeřníka, a ještě se naučíte něco nového. A pokud si s účesem nechcete příliš lámat hlavu, zkuste jednoduché vlny v kombinaci s květinovým věnečkem. Tato kombinace snad nikdy nevyjde z módy.