Na detailech zkrátka záleží

5.5.2020

Svůj svatební den plánujete měsíce, někdy i déle než rok. Každá se na něj těšíte a chcete, ať je váš den D co nejdokonalejší. My jsme pro vás shrnuly pár tipů, které dělají svatby krásnějšími. Jsou to mnohdy detaily, kterým byste nevěnovaly pozornost, ale mohly by se vám hodit! Na detailech zkrátka záleží.

Na detailech zkrátka záleží. Svatební agentura SimplyYes - Ostrava

Svatební logo

Zvolte si se svým snoubencem logo vaší svatby. Je to krásný doplněk, který můžete využít na nejrůznějších detailech. Je nenápadné a přitom udělá velkou parádu. Vaše osobité logo může být použito na jmenovkách, svatebním oznámení, na zasedacím pořádku či na dárečcích pro hosty – o tom za chvíli.

Svatební výzdoba

I na té záleží. Vázičky, svíčky, barvy a květiny. Vše laděno do jednotného stylu a barev! Doplněno tiskovinami ve stejném stylu. I tyhle detaily dělají svatbu dokonalejší. Nechcete si všechno kupovat? Svěřte svatební výzdobu do rukou profesionálů. Poradí vám, co se k čemu hodí nebo na čem se dá ušetřit.

Družičky

Pokud máte pár skvělých kamarádek, navrhněte jim, ať vám jdou za družičky. Poproste je, ať se sladí do barev svatby, nemusí mít nutně úplně stejné šaty, mohou se lišit délkou, střihem. Přece jen každé postavě sluší něco jiného. Do vlasů jim dejte věneček nebo mohou mít náramek na ruku s květinou a (nejen) fotky budou parádní.

Živá hudba k obřadu

Za nás doporučujeme všemi deseti. Ať už si vyberete smyčcové duo, klavír nebo netradiční cimbál… Živá hudba dodá vašemu obřadu takový ten „punc důležitosti“ a žádný kapesník nezůstane suchý. Už dávno se při svatbách nehraje jen Mendelssohnův svatební pochod.

Je to váš den, můžete si zvolit jakoukoli píseň máte rádi – tu vaši nejoblíbenější, tu, se kterou vás pojí krásná vzpomínka, tu, která vás vystihuje. Ti nejlepší hudebníci vám zahrají opravdu všechno a bude to znít krásně. Pro milovníky fotbalu musím říci, že i hymna Ligy mistrů UEFA, jakožto píseň pro příchod ženicha s maminkou, zněla v podání smyčcového dua nádherně.

Rozlučte se se svým příjmením

Nechte si vyrobit vaše dívčí příjmení ze dřeva, napusťte pár balónků heliem a elegantně jej vypusťte. A kdy? Třeba hned po obřadu.

Světýlka všude, kam se podíváš

Poslední dobou veliký trend. Všude svíčky a světýlka. V jakékoli podobě. A není tomu jen tak. Světýlka dělají na svatbě velkou parádu a dodají svatebnímu místu harmonickou atmosféru. Zvlášť večer stojí atmosféra za to! Dejte si ale pozor, ne na všechna místa se světýlka hodí!

Focení

Novomanželské focení nemusí být jen ve dvou a v lese či na louce. Vezměte si s sebou to, co k vám patří. Milujete cestovaní nebo chováte chameleony? Vyfoťte se s kufrem, globusem nebo na letišti. A rozhodně udělejte pár fotek i s vaším domácím mazlíčkem. Domluvte si focení na letišti, na fotbalovém hřišti nebo v zoologické zahradě. Buďte originální a uvidíte, že i samotné focení bude zábava.

Relax zóna

Vytvořte místo pro odpočinek. Venku natáhněte pár barevných dek, k nim dolaďte polštářky, na strom zavěste houpačku, postavte týpí, místo stolů pořiďte europalety… Všechno můžete lehce dozdobit – světýlka, barvy, vázy, látky. Do starého kufru můžete dát několik společenských her – karty, mikádo, Cink!, domino, pexeso, jenga věž… Pokud máte rádi vodní dýmku, koktejly nebo výbornou kávu přímo od baristy, tady je ideální místo, kde je servírovat.

Dárečky pro hosty

Poděkujte svým svatebním hostům a darujte jim nějakou drobnost na památku. Děláte výborný domácí džem nebo si vaříte své vlastní pivo? Nakupte malé skleničky, nechte si vyrobit svou vlastní etiketu a máte hotovo. Nebo můžete své blízké potěšit dárkovou krabičkou s makronkou či pralinkami v barvě vaší svatby. Dárečky dodají šmrnc výzdobě svatební tabule a vy se nemusíte bát, že byste s dárkem na někoho zapomněli. Nebo pokud hosté zůstávají i přes noc, můžete jim dáreček nechat na pokoji. A navíc, pokud si vy dáte práci s vlastním dárečkem pro své hosty, dáte do toho kus sebe. Na detailech zkrátka záleží…

Prskavky a dýmovnice

Nechte lásku zajiskřit! Zpestřete si svoji svatbu prskavkami a dýmovnicemi. Prskavkami můžete ozvláštnit první tanec nebo večerní zábavu. A dýmovnice jsou parádní při fotografování.

Na detailech zkrátka záleží. Svatební agentura SimplyYes - Ostrava

Dětský koutek

Kdo si hraje, nezlobí – to znáte, ne? Takže pokud budete mít na svatbě děti, zkuste pro ně zajistit nějaké místo, kde si mohou hrát. Protože – buďme upřímní – které dítě vydrží dlouho na jednom místě? Samozřejmě si můžete objednat dětský koutek a speciální program od profesionálů, ale jde to i jinak. Poskládejte výbavu dětského pokojíčku. Dejte jim stoleček s omalovánkami, pastelkami, stolními hrami nebo plastelínou. A pro ty menší zajistěte deku, podložku nebo koberec. A ještě kupte pár bublifuků anebo domluvte na chvíli někoho, kdo umí malovat na obličej – stačí čumáček, několik fousků a máte na svatbě i kočku.

Zábava po svatebčany

Je dobré mít pro svatebčany připraveno i pár aktivit. Nemusí to být zpravidla jen hry. Může jít o program pro vaše hosty během toho, kdy vy odjedete na focení. Například můžete vytvořit svatební noviny, novomanželský strom – hosté tam mohou obtisknout třeba své palce a podepsat se. Vy si to můžete zarámovat a vyvěsit doma na zdi. Můžete připravit skleněnou láhev a k tomu lístečky – svatebčané vám tam budou psát vzkazy, tipy a rady do manželství. Lahví můžete mít víc a odlišit je například roky, za jak dlouho si danou lahev otevřete.

Na detailech zkrátka záleží. Svatební agentura SimplyYes - Ostrava

Závěrem…

Každý svatební den je originální. Plánování svatby od A do Z je náročné, zvlášť pokud jste neustále v pracovním shonu a nemáte čas tomu věnovat tolik energie, i když byste třeba chtěli. Na detailech zkrátka záleží…

Pokud byste chtěli své starosti přehodit na jiná bedra, jsme vám k dispozici!

Míša a Lucka

Instagram SimplyYes