Všechno zlé je k něčemu dobré…

30.3.2020

Ještě před měsícem jsme si nedovedli ani představit, čemu budeme v tuto dobu čelit. Z televize a dalších medií se na nás valí jen negativní zprávy. Covid-19 zkrátka změnil zásadně životy nás všech. Jak se ale říká: „Všechno zlé je k něčemu dobré.“ A my jsme v této době všichni získali čas. Rozhodně nechceme zlehčovat závažnost situace, ale pokud se koronavirová krize dotkla i Vašeho svatebního dne, který jste museli přeložit na později, máte teď spousta času se zaměřit na přípravy a vše naplánovat do posledního detailu.

Připravily jsme pro vás pár tipů, jak efektivně využít to, že sedíme doma na gauči!

Všechno zlé je k něčemu dobré! Svatební agentura SimplyYes - Ostrava
Zdroj: instagram.com/svadba_uz

Počet hostů

Aktuálně máte dost času přemýšlet o tom, koho byste na svou svatbu chtěli pozvat. Můžete si udělat alespoň předběžný seznam svatebčanů. Zjistíte, na jakém počtu jste a dle toho, pak můžete vybírat například svatební místo. V případě, že máte vybrané svatební místo, kde je omezený počet hostů, můžete se soustředit například na „čistku“ v seznamu hostů. 

Připravte si seznam hostů i pro případ, že by byly společenské akce, tedy i svatby, povolené jen s omezeným počtem lidí, například do 50 osob nebo do 100 osob. Nezapomeňte do seznamu zahrnout i personál!

Ubytování

Chcete ubytovat své hosty? Snoubencům to zabere dost času. Nezapomeňte si zjistit, jaká je kapacita ubytování na vašem svatebním místě. Pokud je menší, než potřebujete, poohlédněte se v okolí po nějakém penzionu nebo hotelu.

V rozhodování, koho ubytovat v místě svatby nebo v okolí, přihlédněte k tomu, aby například rodiče dětí mohli zůstat s vámi na svatbě a děti mohli dát spát ve stejném místě, kde se svatba koná. Nezapomeňte si zjistit také to, do jakého pokoje se dají umístit přistýlky!

Harmonogram dne

Co vlastně všechno chcete na svatbě dělat? Ideální čas na promyšlení celého svatebního dne. Chcete zařadit do programu i hry? Jaké? Případně, nějaký speciální program, který by zpestřil zábavu. Mrkněte například po karikaturistovi, saxofonistce, imitátorovi Elvise Presliho nebo zvažte nějaké vystoupení zpěváka či baviče.

První tanec

Nudíte se s partnerem doma? Chcete si připravit speciální první tanec? Mrkněte na youtube a nechte se inspirovat. Volný čas můžete využít k domácímu tréninku. A pokud jste si už koupili na svatební den nové boty, alespoň je doma můžete rozchodit, ať nemáte puchýře!

Všechno zlé je k něčemu dobré! Svatební agentura SimplyYes - Ostrava
Monika & Petr
Foto: Jiří Matýsek

Zasedací pořádek.

Tohle zabírá nevěstám/snoubencům hodně času. Mnohdy to plánujeme s klienty několik dní. Je třeba si uvědomit, jak chcete, aby hostina byla situována. Do tzv. Učka, Ečka, Tčka nebo zda zvolíte hlavní svatební tabuli a jednotlivá hnízdečka. Kolik hostů může sedět u jednoho stolu? Kolik je stolů k dispozici? Kdo vedle koho může sedět? Po kolika lidech budou sedět v hnízdečkách?

Dárečky pro hosty

Chcete darovat svatebčanům něco, co jste sami vyrobili? Ideální čas vrhnout se na to. Ať už děláte domácí džemy, zdobené perníky, náramky, etikety na džem/víno/likér a mnoho dalšího. Inspiraci určitě najdete i na Pinterestu. Materiál snadno objednáte přes eshopy – z většiny jsou v provozu. Tak hurá do toho!

Homemade dekorace

Chcete si vyzdobit svatbu sama? Teď máte spousta času se tomu věnovat. Většina e-shopů funguje. Takže volný čas můžete využít na vyrábění čehokoliv, co se vám na svatbě bude hodit. Od výzdoby hostiny, obřadu, přes fotokoutek a například také chill zóny. Různé tipy najdete například na Pinterestu. Volný čas můžete využít i na projíždění nejrůznějších svatebních bazarů.

Píšete krásně a chcete se vyřádit na jmenovkách a dalších tiskovinách? Procvičte si krasopsaní. Za nás doporučujeme Krasopraxi nadoma od Báry z Nikolajky! Kurzem pod vedením Báry prošla Míša a byla moc spokojená! Doma teď u krasopraxe relaxuje. Všechno zlé je k něčemu dobré!

Svatební slib

Plánujete říct své lásce svůj osobní svatební slib? To vyžaduje řádnou přípravu. Využijte volný čas k přípravě toho, co byste chtěli svému protějšku říct. Dovolte hostům vás poznat trošku blíž. Nebudete litovat. 

Svatební noviny

Chcete, aby se hosté dozvěděli o vás víc? Chcete jim připravit zajímavou a originální zábavu? Ponořte se do tvoření svatebních novin! Připravte pro ně váš příběh, křížovku, nějaké zajímavá data a mnoho dalšího! Určitě to svatebčané ocení a rádi si k dobrému dortu a kávičce přečtou něco málo o vás…

Všechno zlé je k něčemu dobré! Svatební agentura SimplyYes - Ostrava
Lucie & Martin
Foto: Jiří Matýsek

Playlist

Chcete na svatbě slyšet své oblíbené interprety? Sestavte si playlist na večerní zábavu. Napište si TOP písničky, které by měly během večera zaznít. Našim klientům vždy doporučujeme sestavit si i BLACK list. Uveďte, jaké písně by na vaší svatbě naopak rozhodně neměli zaznít! A nezapoňte na píseň pro první tanec!

Dále si se snoubencem vyberte hudbu na obřad – alespoň 3-4 písničky pro příchod hostů, dále příchod ženicha s maminkou a také příchod nevěsty s tatínkem. Pokud chcete, vyberte hudbu i pro svědky a družičky. Určete si připravte hudbu na sliby, výměnu prstýnků, na gratulace aj. 

Fotografie

Chcete připravit jako dekoraci váš fotopříběh? Využijte volný čas, proberte se všemi fotografiemi, co máte a vyberte se snoubencem ty nej! Zároveň si je můžete nechat přes internet i vyvolat a zaslat! A máte hotovo!

Nakonec…

Připravte si seznam, co všechno vám na svatbu ještě chybí zařídit. Volný čas můžete využít k tomu, abyste to dořešili – vyhledejte si dodavatelé, oslovte je. Dolaďte detaily s dodavateli, které už dohodnuté máte… Osobní schůzky sice teď nejsou možné, jde to ale vyřešit přes skype nebo facetime.

Láska vítězí!

Vzhledem k aktuální situaci nedělejte unáhlená rozhodnutí. Pokud nemusíte, svatbu nerušte! Přesuňte ji na později – podzimní a zimní svatby mají své kouzlo! Nebo zvolte termín v týdnu. Pokud si nevíte rady, co dělat s vašim termínem, třeba vám pomůže náš článek Zrušení nebo přesunutí svatby kvůli koronaviru v Česku“.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, ozvěte se nám! Naše kontakty najdete ZDE

Věříme, že se situace uklidní a svatby budou! 

Míša & Lucka

Všechno zlé je k něčemu dobré! Svatební agentura SimplyYes - Ostrava
Míša & Tonda
Foto: Navara Lukáš